Staż Zagłębie Lubin KGHM Podsumowanie

Staż Zagłębie Lubin KGHM  Podsumowanie

W dniach 18.03.-25.03.2017 odbyłem staż trenerski w klubie Zagłębia Lubin. Wizyta w Lubinie utwierdziła mnie w przekonaniu,że jest to jedna z najlepszych akademii w Polsce i bez wątpienia z najlepszą bazą treningową w całym kraju. Podczas stażu miałem możliwość obejrzenia na żywo meczu ekstraklasy w którym Zagłębie podejmowało chorzowski Ruch. Tych samych zawodników miałem okazję obserwować podczas zajęć treningowych I zespołu. Trener Stokowiec zarówno podczas wykładów jak i zajęć praktycznych był otwarty i odpowiadał szczerze na każde z zadanych pytań. Ciekawym aspektem stażu były również zajęcia teoretyczne, na których mogłem poznać szczegóły pracy szkoleniowej I zespołu jak i całej akademii. Hospitacja zajęć treningowych różnych grup wiekowych akademii przyniosła ciekawe wnioski.Zagłębie ma swój pomysł na szkolenie dzieci i młodzieży, opracowany system szkolenia, który realizuje cały klub. Trenerzy Akademii to profesjonaliści, którzy z chęcią dzielą się wiedzą i są bardzo otwarci na współpracę dzięki czemu nawiązałem wiele wartościowych znajomości. Myślą przewodnią w Zagłębiu jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych zawodników i piastowanie nad ich rozwojem. Staż w Lubinie przekonał mnie o słuszności naszych działań w prowadzeniu drużyny ale dał również wiele cennych wskazówek.

"Nie bądź zadufany w swoje własne siły, uczonych-doświadczenia innych wzbogaciły"

Pragnę przekazać serdeczne podziękowania do Zarządu AP SKS BAŁTYK GDYNIA za wsparcie finansowe stażu.

Podziękowania należą się również Trenerom, którzy zastąpili mnie podczas mojej nieobecności  oraz Trenerowi Krzysztofowi Wesołowskiemu za doborowe towarzystwo podczas stażu.

Trener Paweł Piper

Wiadomości (utwórz nową)